Strona główna Kolektory słoneczne Na co zwrócić uwagę kupując kolektory słoneczne?

Na co zwrócić uwagę kupując kolektory słoneczne?

2169

Kolektor kolektorowi nierówny. Energia słoneczna to coś, co napędza wszystkie panele, lecz nie wszystkie jednakowo nadają się do użytku. Mimo że budowa kolektorów słonecznych jest stosunkowo prosta, to również nie wszystkie startują w jednej lidze.

Niektóre kolektory słoneczne, solary, panele słoneczne wykonane zostały z tańszych zamienników materiałów, zatem również są tanie. Kupując tego typu panele trzeba liczyć się z tym, że nie będą one tak trwałe jak ich droższe wersje, jak również z tym, że będą absorbowały mniej energii.

Przed zakupem należy zapytać producenta z jakich materiałów powstały panele. Jeśli są to takie materiały jak miedź, chrom, nikiel to możemy mieć pewność, że panele są dobrej jakości. Jeśli zamiast tego użyto takich materiałów jak zwykły metal, czarna farba emaliowa, aluminium trzeba liczyć się z tym, że kolektory będą miały niższą skuteczność. Istotna również w całej sprawie jest budowa całej konstrukcji. Musi być szczelna, a połączenia powinny być jak najbardziej solidne.

Wybierając panele warto zwrócić uwagę na producenta. Nie należy sprowadzać ich zza granicy. W razie problemów bardzo trudno będzie załatwić formalności. Warto zatem zwrócić się do rodzimych firm. Nie trzeba bać się tego, że będziemy zbyt uciążliwi. Mamy prawo pytać o wszystko, jak również uzyskać wgląd w dokumentację techniczną.

Równie ważne kwestie to usługi jak kolektory słoneczne instalacja,panele solarne montaż. Należy zwrócić uwagę na to, czy dach na którym mają zostać zamontowane panele nie jest zbyt zacieniony na przykład przez inne budynki czy drzewa. Kolektory słoneczne montaż to usługa, która wymaga doświadczonych ludzi. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy osoby dokonujące instalacji na dachu posiadają odpowiednie kwalifikacje. Profesjonalne firmy zapewniają również serwis.

Jakość wybranego sprzętu oraz odpowiedni montaż to kluczowe sprawy decydujące w kwestii czy będziemy w przyszłości zadowoleni z działania paneli. Nie zawsze warto kierować się jedynie oszczędnością.